22. 5. 2019

Cena Učené společnosti České republiky pro našeho studenta Jakuba Dokulila

Dne 20. 5. 2019 se v pražském Karolinu – historickém sídle Univerzity Karlovy – konalo slavnostní XXV. valné shromáždění Učené společnosti České republiky. Zúčastnily se ho vynikající osobnosti české a slovenské vědy, jako např. Prof. RNDr. Blanka Říhová, DrSc. – předsedkyně Učené společnosti České republiky, doc. RNDr. Jan Konvalinka, CSc. – prorektor UK pro vědeckou činnost, RNDr. Jiří Grygar, CSc. – předseda Učené společnosti České republiky z let 2004 – 2008, a mnoho desítek dalších špičkových vědců z České republiky a ze Slovenska.

Součástí slavnostního programu shromáždění bylo i vyhlášení a předání cen Učené společnosti České republiky deseti vynikajícím středoškolským studentům. Mezi vyznamenanými byl i student 6.A našeho gymnázia Jakub Dokulil. Jeho studii „Autofokusační modul pro koherencí řízený holografický mikroskop“ označila předsedkyně Učené společnosti za jednu z nejlepších, které letos středoškolští studenti zpracovali.

Jakubovi upřímně blahopřejeme a přejeme hodně dalších studijních i osobních úspěchů.

Autorka: Miluše Baráková