20. 12. 2018

FCE: Cambridge First – Zkouška z dospělosti

Tak se dočkali: Konečně mají všichni (22 studentů)  FCE certifikáty. Po odpoledních a večerech strávených nad testy se zpočátku nesrozumitelnou gramatikou a slovní zásobou, s přecpanými mozky unavenými po celodenní nekonečné škole a s vidinou dalších dvou nekonečných hodin. Ale přežili, překonali se, odvážili se, sami se přihlásili, zkoušku vykonali a uspěli. Jestli je něco zkouška z dospělosti, tak je to mezi jinými FCE: Cambridge First. 18 studentů v roce 2018 uspělo na úrovni B2 a 4 na úrovni C1. A že zkouška není zase tak jednoduchá jak by se mohlo zdát, to potvrdí mnohý z jejích dnešních i minulých absolventů, avšak každý takový úspěch povzbudí k pokusům o úspěchy další.

Jak je z fotografií vidět, focení probíhalo klasicky: velká přestávka nestačila k tomu, abychom se sešli všichni naráz, proto ta série, a i tak určitě někdo chybí.

Všem moc blahopřejeme a do budoucna: Never give up!

Krásné vánoce a zdraví do nového roku.

Autoři: Hana Kočí a Pavel Richter